Po studeném a deštivém čtvrtku nás čeká oteplení

Po studeném a deštivém čtvrtku nás čeká oteplení
28.06.2018
Po několika chladnějších a srážkově bohatších dnech nás čeká víkendové oteplení. Teploty by se místy mohly dostat nad 25 °C a tento trend bude pokračovat i na začátku příštího týdne.

Dnešní den se nese ve znamení deštivého a zataženého počasí, které se vyhýbá pouze severozápadu republiky. Naopak v jižních Čechách si srážek užijí požehnaně. Před vysokými srážkovými úhrny varuje ČHMÚ také v oblasti Jeseníků, kde může během 12 hodin napršet přes 35 mm deště. Tato masa srážek by mohla přechodně zvedat hladiny některých řek. První stupeň povodňové aktivity byl vyhlášen na toku Černé na stanici Ličov.


Obr.: Suma srážkových úhrnů za posledních 24 hodin
Zdroj: ČHMÚ

Ještě zítra místy spadnou srážky, a především na jihu republiky se mohou objevit bouřky. Ty mohou zavítat i na severovýchod našeho území. Od soboty však přeháňky ustanou a přivítáme slunce. Teploměry ukáží nad 20 °C a výjimkou nebude ani 25 °C. Podobně teplo bude i z počátku nadcházejícího týdne.

V pátek se můžete těšit na oblačno až polojasno, přičemž na jihu budou srážky ještě doznívat. Nejvyšší teploty mohou atakovat letních 27 °C. Sobota ukáže sluníčka ještě víc, pouze přechodně se ukáže oblačnost. Denní teploty se budou pohybovat mezi 21 až 25 °C, severovýchod bude o něco chladnější. Neděle se bude nést v podobně slunném duchu, na severovýchodě může ojediněle zapršet. I teplota vzduchu se bude opět pohybovat nad 21 °C.

Začátek týdne setrvá s jasnou až polojasnou oblohou, teploty budou postupně růst a ty nejvyšší se budou pohybovat mezi 25 až 27 °C. V dalších dnech se mohou ukázat méně četné přeháňky, a dokonce i bouřky. V příštím týdnu bychom se mohli dočkat také tropických 30 °C.

frame-scrollup