Florence? Seznamte se s budoucím hurikánem

Florence? Seznamte se s budoucím hurikánem
08.09.2018
S tím, jak se blíží k západu, tak začíná sílit.

Po loňské velmi aktivní hurikánové sezóně se letošní rok jevil zatím velmi slabě. Vše se ovšem začíná měnit a v Atlantiku začíná být živo. Už dlouhou dobu se ví o tropické bouře, která se jmenuje Florence. Ta vznikla západně od Afriky a postupuje směrem k Americe. S tím, jak se blíží k západu, tak začíná sílit. Podle všeho by za pár dnů měla zesílit na hurikán, postupně i na minimálně třetí stupeň. Tento hurikán by měl zasáhnout východní pobřeží USA. Zatím samozřejmě není jasné, jak bude silný, ale vše nasvědčuje tomu, že jeho intenzita bude na pobřeží velmi intenzivní, protože energie je v Atlantickém oceánu opravdu hodně.

Obr. 1 Nad Atlantickém oceánu začíná být živo

Zdroj: NOAA NWS National Hurricane Center

Zároveň by se západně od Afriky měly v následujících dnech vytvořit další dvě tropické formace. Pokud se vytvoří, tak dostanou další jména, která čekají už po Florenci v pořadí. Zatímco hurikán Florence pravděpodobně půjde nad pevninu USA a počasí v Evropě vůbec nezasáhne, tak další formace, které by mohly postupně zesílit do tropické bouře nebo možná i do hurikánu už mohou počasí v Evropě částečně ovlivnit.

Například model ECM už má jednu z těchto formací velmi blízko Španělsku. Za předpokladu, že bude nad Evropou stále tlaková výše a do té by vstupovala cyklóna z Altantiku, tak se ještě můžeme dočkat dalšího výraznějšího oteplení, protože po přední straně bude nasáván velmi teplý vzduch z Afriky. To už se však bavíme jen na rovině teorie a s předpovědi to nemá nic společného.

Je však jisté, že následující týdny budou v Atlantickém oceánu velmi živé. O Florenci, stejně určitě ještě uslyšíme a možná se k němu přidají i další tropické bouře nebo hurikány, které by se za pár dnů měli narodit.

Autor: TD

 

 

frame-scrollup