Zima se vrátí v půlce týdne, bude pod nulou a zasněží

Zima se vrátí v půlce týdne, bude pod nulou a zasněží
10.01.2016
Chladné počasí s teplotami pod nulou a se sněžením se vrátí v polovině týdne, do té doby bude velmi teplo

Po teplém začátku pracovního týdne se díky tlakové níži, která postoupí nad severovýchodní Evropu, dostane do střední Evropy studený vzduch od severozápadu. Nad naše území se tak vrátí zimní charakter počasí, kdy se k teplotám okolo 0 °C přidá sněžení.

V pondělí bude zataženo, od jihozápadu s deštěm nebo s přeháňkami, na horách se sněžením. V Čechách místy od vyšších poloh srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude zpočátku slabý jihovýchodní vítr, který se bude postupně měnit na mírný západní.

V úterý bude zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve středu bude oblačno až zataženo, s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh postupně srážky sněhové nebo smíšené. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, od západu se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přecházet přechodně v déšť nebo déšť se sněhem. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na -1 až 3 °C a v pátek na -2 až 2 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až polojasno, místy se sněhovými přeháňkami, v sobotu i s občasným sněžením. Ranní teploty klesnou v sobotu na -2 až -6 °C a v neděli na -5 až -9 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na -4 až 0 °C a v neděli na -5 až -1 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 18. ledna, naznačuje polojasno až oblačno, jen ojediněle se sněhovými přeháňkami, uprostřed týdne přechodně oblačno až zataženo se sněžením, které může v nižších polohách přecházet v déšť se sněhem nebo déšť. Ranní teploty klesnou zpočátku na -4 až -8 °C, postupně na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -7 až -3 °C, postupně na -2 až 2 °C.

 

frame-scrollup