Zbytek týdne přinese zataženou oblohu i déšť

Zbytek týdne přinese zataženou oblohu i déšť
22.10.2018
Dnes jsme si mohli užít na mnoha místech České republiky polojasné až jasné oblohy a příjemných teplot vzduchu okolo 15 °C. Zítra se však nebe zatáhne a objeví se i déšť. V podobném duchu se ponese i zbytek tohoto týdne.

Zatímco doposud podzim připomínal jeden dlouhý dozvuk léta, v tomto týdnu se už projeví jeho pravá, sychravá tvář. Slunce se ukáže již jen zřídka a spadnou i srážky. Ty se objevují od pozdního odpoledne v západních Čechách a budou postupovat směrem na východ během noci na úterý. Dnešní nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C.


Obr.: Aktuální srážky nad Českou republikou

Zítra bude přetrvávat zatažená obloha, na jihu se může objevit polojasno. Odpoledne opět přinese déšť a nad 1 200 m se objeví sníh. Na teploměrech naměříme 9 - 13 °C, na severovýchodě kolom 9 °C. Kromě srážek se zítra dočkáme i poměrně prudkého větru, který bude v nárazech zesilovat až na 70 km/h, na horách může rychlost větru dosáhnout až 110 km/h. Ve středu se ochladí o 1 až 2 °C a nevyhneme se dešti. Ve výšce nad 800 m se srážky budou vyskytovat v podobě sněhu.

Oblačnost a občasný déšť budou pokračovat i během čtvrtka. Od západu však bude postupně srážek ubývat a vyjasní se. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 11 až 15 °C.

V pátek se srážky objeví jen ojediněle a můžeme se těšit na polojasnou oblohu. Na víkend se však opět zatáhne a místy se bude vytvářet i déšť nebo slabé přeháňky. Denní teploty vzduchu mohou vyšplhat až na 16 °C, postupně se bude ochlazovat a  v Čechách mohou teploty spadnout až k 6 °C.

 
frame-scrollup