Vedra nad 30 °C začnou s víkendem

Vedra nad 30 °C začnou s víkendem
02.07.2015
Na naše území bude v dalších dnech proudit horký vzduchu, denní teploty budou šplhat vysoko nad 30 °C

Počasí v příštích dnech bude nadále ovlivňovat tlaková výše se středem nad severovýchodní Evropou. Počasí bude díky tomu slunečné a na naše území bude proudit postupně horký vzduch od jihu, kdy se teploty budou dostávat vysoko nad 30 °C.

V pátek bude jasno. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude mírný východní vítr.

V sobotu bude jak jinak, než jasno. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 33 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V neděli bude jasno, později odpoledne a večer na západě Čech místy při přechodně zvětšené oblačnosti s ojedinělými přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 30 až 34 °C, ojediněle až na 35 °C. Vát bude slabý jižní vítr.

V pondělí očekáváme jasno až polojasno, v Čechách přechodně místy s přeháňkami a s bouřkami, na Moravě přeháňky a bouřky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 20 až 16 °C a denní teploty vystoupí na 31 až 35 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup