Ve čtvrtek studená fronta, déšť a chlad

Ve čtvrtek studená fronta, déšť a chlad
06.10.2013
Začátek týdne slunečný, v druhé polovině studená fronta, zaprší a ochladí se

Začátek týdne bude pod vlivem oblasti tlakové výše, v druhé polovině přejde studená fronta, zaprší a ochladí se. V pondělí a v úterý bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ojediněle vydrží nízká oblačnost po celý den. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí v pondělí na 13 až 17 °C, v úterý na 14 až 18 °C.

Ve středu bude polojasno, postupně na jihu ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Ve čtvrtek očekáváme, že k nám dorazí od severozápadu studená fronta a bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C, na severozápadě okolo 10 °C.

Pro pátek a víkend, se výstupy modelů ještě poměrně mění, a proto nelze s jistotou určit, jak bude. Nejpravděpodobnější varianta na pátek je polojasno až oblačno, zejména na Moravě místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Během víkendu ses nám momentálně jeví jako pravděpodobnější varianta polojasno, v sobotu ještě oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Druhá možnost, která se nám jeví jako málo pravděpodobá je jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle s mlhami. Noční minima 7 až 3 °C a denní maxima 13 až 17 °C. Předpověď budeme během týdne upravovat. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup