V pondělí a v úterý déšť a sníh, až 15 cm

V pondělí a v úterý déšť a sníh, až 15 cm
18.03.2013
Začátek týdne bude zatažený s deštěm nebo se sněžením, místy i silnější vítr

Začátek týdne začne přechodem frontálního systému přes naše území a díky tomu u nás bude panovat velká oblačnost s četnými srážkami, které se budou měnit z dešťových na sněhové a opačně. Dnes, tedy v pondělí bude zpočátku polojasno až oblačno, ale rychle bude na obloze přibývat oblačnosti na zataženo a postupně od jihu začnou přibývat srážky, které budou smíšené nebo dešťové, od vyšších poloh většinou sněhové. V pozdních odpoledních a podvečerních hodinách se sněžení bude dostávat i do nižších poloh. Denní maxima vystoupí v Čechách na 3 až 7 °C, na Moravě na 0 až 4 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

V noci na úterý bude nadále zataženo se sněžením, v nižších polohách, převážně na jihovýchodě území srážky smíšené. Teplota klesne na 2 až -2 °C. Vát bude mírný, ojediněle až čerstvý jihovýchodní vítr, který se bude postupně měnit na západní.

Během úterý bude zpočátku zataženo s občasným sněžením, nebo deštěm se sněhem. Postupně srážky dešťové a  sněhové jen od vyšších poloh.  Během dne postupně ubývání srážek a protrhávání oblačnosti. Teplota vystoupí na 3 až 7 °C, na severu území do 2 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr. Na horách může napadnout za tyto dva dny místy až 15 cm sněhu a sněžení bude komplikovat dopravu na velké části území. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

frame-scrollup