Teploty se i na Moravě výrazně zvýší

Teploty se i na Moravě výrazně zvýší
19.07.2018
Po vydatných srážkách, které zasáhly zejména východ našeho území, dojde během víkendu k ustálení počasí a rozdíly mezi Čechami a Moravou už nebudou tak obrovské. Během víkendu nás čekají letní, ojediněle až tropické teploty a v sobotu většinou malá oblačnost jen s ojedinělými přeháňkami, v neděli pak i zvětšená oblačnost a srážky s bouřkami se vyskytnou místy.

Během víkendu bude počasí postupně ovlivňovat nevýrazné tlakové pole, vzhledem k vysokým teplotám se zejména v neděli místy vyskytnou přeháňky a bouřky.

V noci na sobotu bude na celém území jasno až polojasno, teploty klesnou na 16 až 12 °C. Vát bude slabý východní vítr. Sobota přinese polojasno, během dne přechodně místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami a bouřkami. Teploty vystoupí na 27 až 31 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V noci na neděli bude jasno až skoro jasno, na jihu a jihozápadě místy s přeháňkami a s bouřkami.  Teploty klesnou na 18 až 14 °C. Vát bude slabý východní vítr. Během neděle polojasno až oblačno, zejména na jihu a jihozápadě území místy s přeháňkami a s bouřkami. Teploty vystoupí na 25 až 29 °C, v Polabské nížině až na 31 °C. Vát bude slabý severní vítr.

frame-scrollup