Teplo vydrží až do konce týdne

Teplo vydrží až do konce týdne
29.03.2017
Víkend ovlivní zvlněná studená fronta, v sobotu srážky zejména na západě, v neděli na většině území. Teploty budou nadále velmi vysoké.

Ve čtvrtek bude počasí ovlivňovat slábnoucí teplá fronta, zpočátku oblačno až zataženo, na severu místy, jinde jen ojediněle s přeháňkami nebo s mrholením. Během dne od jihozápadu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C, na jižní Moravě okolo 18 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Během pátku počasí zase plně ovlivní tlaková výše, bude skoro jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Víkend ovlivní od západu zvlněná studená fronta, v sobotu očekáváme zpočátku jasno až polojasno, postupně v Čechách od západu přibývání oblačnosti a na západě místy s přeháňkami a s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr, který se bude postupně stáčet na severozápadní.

V neděli očekáváme zpočátku polojasno až oblačno, od západu přechodně místy až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude mírný proměnlivý vítr.

 

frame-scrollup