Pozor na vysoké teploty a silné bouřky

Pozor na vysoké teploty a silné bouřky
27.07.2018
Víkendové teploty se udrží okolo tropických 30 °C, během dne nás čekají místy přeháňky a bouřky, které můžou být ojediněle i silné a doprovázené krupobitím.

I přes víkend se bude nad naším územím udržovat velmi teplý vzduch v nevýrazném tlakovém poli. V sobotu počasí ovlivní od západu rozpadající se studená fronta, která může přinést ojediněle i silné srážky a bouřky.

Noc na sobotu přinese příznivé podmínky pro sledování zatmění Měsíce, čeká nás jasná až polojasná obloha a teploty klesnou na 18 až 14 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr. Během dne zpočátku jasno až polojasno, postupně místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami, ojediněle silnými s možností krupobití. Teploty vystoupí na 28 až 32 °C, ojediněle až na 33 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr, který bude v bouřkách zesilovat.

Počasí v noci na neděli bude polojasné, zpočátku místy až oblačné s přeháňkami a s bouřkami, postupně srážky jen ojediněle. Teploty klesnou na 20 až 16 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Během neděle bude počasí zpočátku jasné až polojasné, postupně místy oblačné s přeháňkami a s bouřkami. Teploty vystoupí na 28 až 32 °C. Vát bude mírný severní vítr.

 

frame-scrollup