Pátek třináctého přinese oteplení

Pátek třináctého přinese oteplení
12.07.2018
Zítřek opět přivítá léto a teploty vzduchu porostou nahoru. Ke konci týdne bychom přes den mohli naměřit až 30 °C. Severu a severovýchodu našeho území se nevyhnou místy přeháňky a bouřky.

Po chladnějších a srážkově bohatších dnech se opět ke konci týdne objeví slunce. Počasí nad naší republikou bude mít v režii výšková tlaková níže, která bude postupně slábnout. Už dnes se ukazuje polojasná obloha a na jižní Moravě stoupají teploty k 24 °C. V severní polovině Česka však zatím vládne spíše oblačnost a přichází i déšť. Srážky se na severu a severovýchodě republiky objeví i v noci. Teploty vzduchu se dostanou pod 15 °C.

V pátek bude ještě spíše polojasno a na severu a severovýchodě bude doznívat déšť. Od západu se však očekává ústup oblačnosti a odpoledne či k večeru převládne jasná obloha. Vyjasnění se podepíše i na teplotách, které se budou pohybovat mezi 23 až 27 °C. V sobotu se ještě více oteplí. Dočkáme se jasné až polojasné oblohy, ale stále se mohou objevit přeháňky a bouřky.

I neděle se ponese v podobném duchu s jasnou až polojasnou oblohou. Teploměry ukáží ještě o stupeň až dva více. Ve stejném trendu bude pokračovat také pondělí, kdy naměříme 25 až 30 °C. Příští týden nám tak naservíruje příjemné letní teploty a místy se stále předpokládají  slabší přeháňky a bouřky.


Obr.: Výhled teplot vzduchu na neděli

V příštích dnech tak nemůžeme očekávat zmírnění problému sucha v České republice. Aktuálně asi polovina měrných profilů našich řek hlásí výšku vodní hladiny na úrovni sucha. Nejhorší je situace na východě Čech, západní Moravě a v Olomouckém i Zlínském kraji.  


Obr.: Sucho na českých řekách
Zdroj: ČHMÚ


Obr.: Sucho v České republice
Zdroj: Intersucho

frame-scrollup