Mrazivé noci s teplotami pod -15 °C se vrací

Mrazivé noci s teplotami pod -15 °C se vrací
15.01.2017
Mrazivé počasí si dalo chvíli pohov, ale v příštím týdnu se opět vrátí, je však pravda, že už ne s takovou intenzitou, ale s teplotami okolo -15 °C se v noci budeme setkávat často. Obloha bude většinou se zmenšenou oblačností a s minimem srážek.

V pondělí a v úterý bude oblačno, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti až na -13 °C a denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C. Vát bude mírný severní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou ve středu na -9 až -13 °C, ojediněle až na -17 °C a ve čtvrtek na -12 až -16 °C, ojediněle až na -19 °C. Denní teploty vystoupí ve středu -7 až -3 °C a ve čtvrtek na -9 až -5 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme zpočátku jasno až polojasno, o víkendu přibývání oblačnosti až na oblačno, s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na -11 až -15 °C, ojediněle až na -18 °C, postupně na -6 až -10 °C, ojediněle až na -12 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na -7 až -3 °C, postupně na -4 až 0 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 23. ledna, naznačuje zpočátku polojasno, postupně přibývání oblačnosti se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou ke konci týdne přecházet v nižších polohách ve smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou zpočátku na -9 až -13 °C, postupně na -4 až 0 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -7 až -3 °C, postupně na -1 až 3 °C. 

frame-scrollup