Zničí nás klima nebo boj s klimatem?

Zničí nás klima nebo boj s klimatem?
12.06.2017
Je to přesně měsíc, co nakladatelství Cosmopolis vydalo knihu z dílny Václava Klause „Zničí nás klima, nebo boj s klimatem?“

Někteří lidé mají opravdu talent na hodně věcí, je však možné, aby ekonom rozuměl počasí nebo klimatu? A ne jen tak jaký ekonom. Bývalý politik, a bývalý prezident České republiky. Ano řeč je o Václavu Klausovi, který vydal další knihu, ve které se věnuje změně klimatu. Václav Klaus veřejně bojuje proti tzv. alarmistům, kteří údajně cíleně straší vlády i občany naší planety. Vše je podle něj politická strategie, jak změnit směřování globální ekonomiky.

Je to přesně měsíc, co nakladatelství Cosmopolis vydalo knihu z dílny Václava Klause „Zničí nás klima, nebo boj s klimatem?“

Kniha se podrobně zabývá skutečnostmi v problematice globálního oteplování. Popírá zde souvislost mezi existencí CO2 v atmosféře a globální teplotou, jak CO2 ovlivňují lidé a zda růst teploty je pro populaci opravdu tak nebezpečný.

Dále se kniha věnuje klimatickému alarmismu, kde autor poměrně podrobně vysvětluje, jak je vše propojeno s politickou scénou a s ekonomikou.

Kniha tedy balancuje někde mezi klimatologii a ekonomii.

Knížka Zníčí nás Klima, od prezidenta Václava Klause

Obr. Obálka knihy od Václava Klause

Zdroj: cosmopolis.cz

Václav Klaus již dříve vydal knihu Modrá planeta v ohrožení, která se stala velmi kontroverzní po celém světě. Kritika si tato kniha vysloužila především u ekologů a klimatologů. Našly se však i hlasy a nebylo jich málo, které s Václavem Klasem souhlasily.

Zajímavostí je i to, že podle některých neoficiálních informací, četl knihu i prezident USA Donald Trump, který podobně jako Václav Klaus nepodporuje zelenou politiku a jak on sám tvrdí, není to aktuální problém světa. Donald Trump před pár týdny odstoupil od klimatické dohody, která vstoupila v platnost v minulém roce v Paříži.

Kniha je volná k prodeji ve všech větších knihkupectví. Názor na tuto problematiku si pak samozřejmě musí každý udělat sám. Jen dodejme, že teorie Václava Klause, není ojedinělá. Mnoho klimatologů je s názorem na globální oteplování spíše opatrná a nechávají si dvířka pro nějaké předčasné závěry otevřená.

Autor: TD

frame-scrollup