Tři bratři vytvářejí obří sněžné sochy, aby vydělali peníze na vyčištění vod po celém světě

Tři bratři vytvářejí obří sněžné sochy, aby vydělali peníze na vyčištění vod po celém světě
21.01.2017
Tři bratři Austin, Trevor a Connor Bartzovi se rozhodli přispět svým dílem ke zlepšení životního prostředí nás všech. Jejich sněhové sochy nejen, že ohromí každého návštěvníka, ale dokonce všechen výdělek z nich putuje do fondu pro čistější světové vody.

Ve státě Minnesota v městě New Brighton se tři bratři Bartzovi rozhodli, že jejich dům budou zdobit obří sochy ze sněhu. Tento plán vznikl již před šesti lety, kdy nejstarší Austin ulovil na Floridě rybu z řádu čtverzubců, která je proslavena svou schopností nafouknout své tělo. Ryba jej natolik fascinovala, že ho napadlo vytvořit její podobiznu ze sněhu. O měsíc později se jeho představa mohla realizovat. Výsledný výtvor se objevil na sociálních médiích, což strhlo obrovskou vlnu podpory. Brzy bratři nasbírali 1 700 sledujících na kanálu YouTube a 3 000 fanoušku na sociální síti Instagram.

Socha z ledu ve tvaru chobotnice
Zdroj: Facebook - Bartz Snow Sculptures

Od té doby jejich zahradu navštěvují v zimě stovky lidí. Sochy jsou o to unikátnější, že jsou tvořeny pouze za pomoci lopat a jejich šesti rukou. Navíc se bratři stále spoléhají na přísun přírodního sněhu. Avšak to ještě neznamená, že využívají sníh pouze z jejich zahrady. Cenou surovinu navážejí ze svého okolí a posléze ji skladují v garáži. Tam je udržována ideální teplota, která zaručí, že sníh neroztaje, ale zároveň zůstane dostatečně měkký, aby jej mohli snadno modelovat.

Ledová socha ve tvaru želvy
Zdroj: Facebook - Bartz Snow Sculptures

Stavba obřích soch ze sněhu není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Navíc je to i časově velmi náročný koníček. Letošní stavba ryby zabrala bratrům celkově 250 hodin. Největší problém jim právě dělá počasí, které ne vždy zajistí dostatek sněhu. Tento rok jim navíc sochu z části poničil déšť i přesto, že dílo bylo zakryto plachtou.

Ryba jako ledová socha
Zdroj: Facebook - Bartz Snow Sculptures

Nadále své úsilí nevzdávají, i navzdory ne vždy ideálního počasí. Před třemi lety dokonce začali své umění využívat pro dobrou věc. Každý návštěvník může přispět do veřejné sbírky, která přispívá k čištění vody po celém světě. V roce 2015 vybrali dostatek peněz pro zajištění pitné vody pro část ostrova Haiti, naposledy pak jejich peníze putovali do Malawi.

Ledová socha ve tvaru žraloka
Zdroj: Facebook - Bartz Snow Sculptures

Samozřejmě i vy může jejich sbírce pomoci, aniž byste se museli vydat do USA.
Odkaz na sbírku naleznete zde: Snow Sculpture for a Cause

Autor: SG

frame-scrollup