5 překvapivých zimních zákonů

5 překvapivých zimních zákonů
14.03.2017
Asi každý z nás se někdy pozastavil nad nějakým zvláštním a prapodivným zákonem. Spousta našich paragrafů se vztahuje i k zimnímu období. Některé roky máme povinnost uklízet si sníh před domem sami, příští rok se o chodníky stará obec. Avšak na bláznivé zimní zákony jsou expertem Spojené státy americké. Pojďme se dneska stylově rozloučit se zimou.

Do křížku se zákonem se můžete dostat mnoha způsoby a mnohdy ani nevíte, že se již pohybujete za hranou legality. V takovém Utahu vás mohou obvinit z přestupku za pouhé házení sněhových koulí. Konkrétně si musíte nechat ujít tuto zimní radovánku v městečku Provo. Tento zákaz má omezit ničení majetku, ale také ochránit místní před případným zraněným. Nicméně v této oblasti se nesmí na veřejných prostranstvích házet ani kameny, klacky či jinými věcmi, které mohou někoho ohrozit.

Velká městská koulovačka, kde si přijde na své každý milovník zimy
Zdroj: Life Underground RPG

V Michiganu zase potřebujete speciální povolení, abyste si mohli ráno před cestou zahřát motor svého automobilu. Nick Taylor si vysloužil v lednu za opuštěné nastartované auto před garáží pokutu v hodnotě 128 dolarů (asi 3 300 Kč).

Vyhněte se Philadelphii, pokud máte ve zvyku si zabírat odházené parkovací místo kusem starého nábytku nebo páskou. Tento postup byl kdysi pro místní něco jako tradice. Úzké rovné uličky byly velmi často posety domácím vybavením, které mělo zaručit majitelům jednoduší parkování. Někdy však použité předměty šly do extrému. Růžové dopravní kužely přilepené ke starým židlím nebo toaletní mísa nebyly výjimkou.

Jeden muž v Idahu se dočkal předvolání kvůli obyčejnému odházení sněhu z jeho ulice. Okolo loňských Vánoc se městem Pocatello prohnala silná sněhová bouře, která za sebou zanechala tlustou vrstvu nového prašanu. Mitch Fisher nelenil a brzy vyrazil s lopatou před svůj dům a sníh pomáhal odházet i sousedům. Bohužel se za svůj dobrý čin dočkal pokuty 200 dolarů (více jak 5 000 Kč), jelikož se dopustil hromadění materiálu na veřejnou cestu. Sníh údajně komplikoval jízdu řidičům.

Nutnost odhazování sněhu při zimním počasí bude v dalších dnech pokračovat
Zdroj: MF Dnes

Pokud někdy vyrazíte na lyžovačku do Nevady, připravte se na přísný zákaz házení předmětů z lanovky. Pokuty se dočká každý, komu vypadne i sebemenší věcička cestou vzhůru na sjezdovku, ale dokonce i pokud budete svištět dolů. Čistota nadevše.

Autor: SG

frame-scrollup