3P české kotliny - Vysoké teploty

3P české kotliny - Vysoké teploty
26.07.2018
Místo toho, aby přibývalo zeleně, která by alespoň tlumila globální efekt, tak si přihazujeme polínka do ohně i na v naší kotlině.

A kdyby to končilo jen úpravou meandrů...druhé pokračování

2. P – Vysoké teploty

Globální oteplování, kdo by neznal tento pojem. Možná se jednou dočkáme toho, že ve školách bude tento problém mít svůj vlastní předmět. To by však vědci museli udělat ještě velký pokrok a to zejména ve správném zjištění příčiny. Za vše může člověk, zní z jednoho tábora. Příroda pracuje v cyklech a vše je naprosto přirozené, zní z opozice. Jak už to tak bývá pravda je opět někde uprostřed, zlatá střední cesta. Světový panel IPCC dobře označuje pachatele, ale nemůže najít správnou vražednou zbraň. Stále dokola se mluví o tom, že za globální oteplování může CO2. A zde už přišla na řadu pravda skeptiků, kteří s CO2 mají velký problém. To co člověk vypustí do atmosféry, je jen zlomek toho, o co se postará příroda. Možná teď přemýšlíte, co je ta hlavní příčina? Stačí se podívat z okna.

Pokud zrovna nebydlíte v lese, tak vás asi trkne, že klíčovým problémem je zástavba a kácení lesů. Každé město se neustále rozrůstá, jen si zkuste trávit letní den na parkovišti ve městě a nebo na louce u lesa. Kde vám bude příjemněji? Slunce každý den ohřívá nové a nové stavby, fabriky, parkoviště, solární panely a tyto objekty pohlcují obrovské množství tepla. Toto teplo se pak uvolňuje do atmosféry a tu otepluje. Ve formě vzduchových mas pak putuje teplo do Arktidy, nad Grónsko a do dalších míst, kde tají ledovce, mizí bílý led, který odráží paprsky Slunce a problém se násobí.

Obr. V Praze by se podle nového územního plánování mělo zastavět spoustu zelených ploch

Zdroj: novinky.cz

Když už bychom si v České republice mohli udělat příjemnější klima, tak děláme jako stát všechno špatně. Každý den slyšíme o tlaku developerů, kteří hledají místa pro stavbu svých projektů. Bohužel radní i vláda pod tlakem často povoluje zástavbu místo zeleně či parků. Místo toho, aby přibývalo zeleně, která by alespoň tlumila globální efekt, tak si přihazujeme polínka do ohně i v naší kotlině.

A tak tu máme třetí problém….pokračovaní příště

frame-scrollup