Mrtvá těla odhalil roztátý ledovec

Mrtvá těla odhalil roztátý ledovec
19.07.2017
V roce 1942 se švýcarský pár vydal na výpravu do Alp, kde skončil jejich život. Jejich těla byla právě nalezena na okraji tajícího ledu.

Před 75 lety se Marcelin a Francine Dumoulin, rodiče sedmi dětí, rozhodli podojit své krávy na louce v kantonu Valaia. Zmizeli však beze stopy a 15. srpna se život jejich potomků naprosto změnil. Pět synů a dvě dcery zůstali sami, nejmladší dítě mělo 4 roky.

„Celý život jsme strávili pátráním po nich, bez jediné zastávky a vydechnutí. Věřili jsme, že jim můžeme uspořádat pohřeb, který by si zasloužili,“ řekla jejich nejmladší dcera Marceline Udry-Dumoulin (79 let). „Na obřad si nevezmu černé šaty, myslím, že bílá bude lépe reprezentovat naději, jež jsem nikdy neztratila.“ Rodičům bylo v době jejich zmizení 40 a 37 let. „Bylo to poprvé, kdy se matka s otcem na výpravu vydala. Byla neustále těhotná, a tak se nemohla vystavovat náročnému horskému terénu,“ dodává. „Po nějaké době jsme byli jako sourozenci rozděleni a přiděleni do rodin. Já jsem měla štěstí, že jsem mohla zůstat s mojí tetou. I přesto, že jsme žili v jednom regionu, stali se z nás postupně cizinci,“ pokračuje ve svém vyprávění. „Můžu říct, že po 75 letech mi tato zpráva dodala klid.“

Ostatky po rozmrznutí ledu ve vysokohorských oblastech
Obr.: Těla páru nalezená na hoře Diablerets na jihu Švýcarska
Zdroj: © Getty Images 

Místní policie sdělila, že u těl byly nalezeny doklady totožnosti, díky kterým se podařilo zesnulé identifikovat. Těla byla objevena místním pracovníkem u blízké lanovky resortu Les Diablerets v nadmořské výšce 2 600 m n. m. Ostatky, kniha, batoh, hodinky a další předměty byly odvezeny do zdravotnického institutu v Lausanne, kde proběhnou testy DNA. Ty mají potvrdit totožnost těl definitivně. Díky ledové skrýši byla těla dobře zakonzervovaná. „Mumifikovaná těla patřila muži a ženě, jenž měli na sobě oblečení z předválečného období,“ řekl v jednom z prvních rozhovorů zástupce společnosti Swiss cable car company Glacier 3000.

Autor: SG

frame-scrollup