5 podivných věcí, které vyplavilo moře v důsledku extrémního počasí

5 podivných věcí, které vyplavilo moře v důsledku extrémního počasí
09.11.2017
I přesto, že přírodní katastrofy sebou přinášejí mnoho tragédií, někdy se zrodí i úsměvné příhody. Silný vítr a rozbouřené moře nezřídka zanechá na pobřeží nejrůznější směs předmětů. Někdy jsou tyto věci opravdu bizarní.
1) Bojová bomba
 
Stará bojová bomba armády USA z I. světové války byla objevena britskou rodinou na pláži. Děti se s bombou dokonce fotily, nakonec se však ukázalo, že zbraň je stále aktivní. Pobřežní stráž následně místo evakuovala a bomba byla vyhozena do vzduchu kontrolovanou explozí.
 
Vyplavena mořská bomba z druhé světové války
Obr.: Fotka dětí u aktivní bomby
Zdroj: gareth gravell
 
2) Banány
 
Obyvatelé dvou holandských ostrovů mohli na pobřeží Severního moře sbírat tisíce naplavených banánů. Tropické ovoce se tam dostalo z jednoho kontejneru, který vypadl během silné bouře z lodě. Lidé neváhali a s chutí se na banánovou úrodu vrhli. Ovoce bylo, ale tolik, že nakonec banány darovali nedaleké zoo. 
 
Mořem vyplavené banány
Obr.: Záplava banánů
Zdroj: Cleveleys News
 
3) Boty Nike
 
Více jak šedesát tisíc bot značky Nike přelétlo přes palubu během bouře z lodě uprostřed Pacifiku v roce 1990. Jeden vědec hejno bot sledoval celé desetiletí, některé páry stále plavaly ještě v oceánu. Většina bot se dostala na pevninu při tsunami v Japonsku. 
 
Boty Nike na pláži
Zdroj: Pixabay
 
4) Motocykl
 
Harley-Davidson motocykl přežil japonskou tsunami v roce 2011 a postupně jej vlny odnesly až na pobřeží Graham Islandu na západě Kanady. Motorka urazila více jak 6 500 kilometrů. Podle sériového čísla se stroj podařilo identifikovat a nálezci oslovili původního majitele. A protože již motorka po své plavbě nešla opravit, firma Harley-Davidson zajistila majiteli motorku novou. Starý kousek byl nakonec vystaven v muzeu na památku tragédie z roku 2011.
 
Zrezivělá motorka
Obr.: Poměrně zachovalá motorka Harley-Davidson, která urazila více jak 6,5 km přes oceán
Zdroj: archive.jsonline
 
5) Dělové koule z občanské války
 
Policie byla nucena uzavřít část pláže v Jižní Karolíně, poté co zde hurikán Matthew vyplavil více jak 150 let staré dělové koule. Lidé dělové koule objevili při procházce po pláži. "Hledání zbraní na pobřeží po velkých bouří nebo při výstavbě je poměrně běžné, obzvláště ve městech, kde se výrazně psaly dějiny občanské války," řekl velitel letectva Sgt. Joseph Leslie.
 
Dělové koule vyplavené oceánem
Obr.: Staré dělové koule
Zdroj: CBS News
 
Autor: SG
frame-scrollup