Sníh v Paříži uzavřel o víkendu Eiffelovu věž

Sníh v Paříži uzavřel o víkendu Eiffelovu věž
12.02.2018
Turistická sezóna v Paříži má velmi pomalý rozjezd. Ačkoliv se město pravidelně řadí v žebříčku nejnavštěvovanějších metropolí na 3. místo a ročně ho navštíví okolo 18 milionů turistů, letos se zde objevuje jeden problém za druhým. Po lednových povodních ochromil Paříž sníh.

Na víkend se město Paříž zahalilo do bílé peřiny, která na jednu stranu vytvořila romantickou atmosféru, ale zároveň výrazně zkomplikovala dopravu a uzavřela i hlavní turistickou atrakci. Nejvyšší sněhová nadílka se objevila v pátek. Tamní úřady dokonce doporučily řidičům nechat svá auta zaparkované a pokut možno zůstat doma. Stejně tak byl uzavřen symbol Paříže – Eiffelova věž, která je zároveň turisty nejvyhledávanějším místem ve městě. Kvůli přívalu sněhu musela být věž uzavřena v pátek i sobotu, aby byla zajištěna bezpečnost návštěvníků. Až včera se za zvýšené opatrnosti znovu otevřela stavba lidem. Předtím však vyrazilo na věž několik pracovníků, kteří postupně odházeli sníh z celé věže a zajistili schodiště proti možnému uklouznutí. Konstrukce Eiffelovy věže je však velmi náchylná na případnou korozi, což vylučuje využití posypové soli.

Eiffelova věž v Paříži je oblíbenou turistickou atrakcí i v zimě
Zdroj: © The Associated Press

Silné sněžení uvěznilo na silnicích stovky řidičů a způsobilo nejhorší doposud zaznamenanou dopravní zácpu v okolí Paříže. Komplikace působily především kamióny, které se snažila police odklánět na vyhrazená parkoviště. Stejně tak byla pozorována zpoždění na letišti.

Sníh však přilákal do ulic mnoho lidí, kteří si užívali zimní radovánky. „Už jsem navštívila Paříž v létě, ale musím přiznat, že mnohem více se mi líbí nyní, celé město vypadá jako z pohádky, je to zasněžený ráj,“ poznamenala turistka z Belgie. 

Dnes se již teploty vzduchu pohybují kolem 5 °C, ale v úterý se opět očekává sněžení.

frame-scrollup