Požáry decimují stát Florida

Požáry decimují stát Florida
12.04.2017
Nedávno se na našich stránkách objevil článek týkající se hlavních příčin požárů v USA, přičemž za drtivou většinu z nich může lidská nepozornost. Aktuálně je nejvíce požárů registrovaných ve státě Florida. Jaký je původce zde? A co je všechno v ohrožení?

Třetí největší město Floridy nyní zažívá pravé peklo a záchranné složky jsou v maximální pohotovosti. Hasiči již týdny bojují s několika ohnisky požáru, ale až včera byla vyhlášena guvernérem Floridy Rickem Scottem celostátní pohotovost. Jeho cílem je spojit síly napříč územím, což by mělo pomoci rychleji celou situaci vyřešit. Doslova pak řekl: „Musíme rychle pracovat společně, pro ochranu našich rodin, návštěvníků a celých komunit.“ Toto prohlášení je opravdu na místě, obzvlášť ve chvíli, kdy Florida zaznamenala více jak 100 lokálních ohnisek ohňů. Guvernér nezapomněl pochválit jednotlivé složky státu, především pak hasiče, kteří odvádějí skvělou práci jak v regionu, tak i pro celou federaci, přičemž jsou denně v ohrožení jejich životy.

Lesní požár na Floridě
Zdroj: Associated Press

Bohužel opět má ve většině lokalit vznik požáru na svědomí člověk. Konkrétně pak například parta mladistvých zapálila dřevěný stožár, který paradoxně stojí v blízkosti Centra pro zvládání požáru v lokalitě Everglades, která je známá rozsáhlým komplexem bažin a močálů. Právě zde je požár viditelný z rezidentní oblasti a kouř pomalu dusí tamní obyvatele, kteří jsou jen krůček před evakuací.

Aktuálně dle odhadů místních autorit hoří více jak 9 600 hektarů půdy a bylo již zničeno 19 domů. Avšak od začátku února již bylo požárem zasaženo území o rozloze 25 500 hektarů, což je více než každoroční průměr za posledních pět let. Nejhorší je pak situace od jižní hranice jezera Okeechobee k severu Národního lesa Ocala a dále v Národní reservaci Big Cypress, kde už hořelo na 3 200 ha.

Autor: SG

frame-scrollup