Irma přináší znepokojivé zprávy

Irma přináší znepokojivé zprávy
09.09.2017
Další smutné zprávy přichází z Kuby, kde Irma řádí teď.

Již teď je jasné, že Irma je nejsilnějším hurikánem v historii pozorování a že škody, které doposud napáchal, jsou nevyčíslitelně velké. Několik ostrovů je totálně zničeno, v podstatě nikdo vlastně ani pořádně neví, jak to na ostrovech vypadá a informace jsou velmi kusé.

Zároveň vychází na povrch, jak některé státy, ale i média přistupují k tomuto hurikánu. Už několik dnů se mluví o masivní evakuaci Floridy. Dokonce se v mediích objevují informace o tom, jak si nejbohatší lidé nechávají auta v mrakodrapu, který přežije jakýkoliv hurikán. Zcela jistě rozhodnutí guvernéra k okamžité evakuaci je naprosto správný, nemělo by se opakovat New Orlines.

Naprosto však selhala Francie a Nizozemsko, ti včas nevarovali své vlastní ostrovy, ale hlavně tyto bohaté státy nejsou schopny zajistit pomoc svým občanům či ostatním turistům. Jsme ve spojení s Čechy, kteří jsou uvězněny na Martinu a svou situaci popisují jako zoufalou. Dochází jím jídlo a ve městech se začíná rabovat.  Naprosto nepochopitelné zmatky kolují kolem letadel, ačkoliv na internetu letadla na ostrovy létají a vše je bez problémů, tak fyzicky tam letadlo nikdo neviděl. Navíc některé aerolinky údajně odmítají vyplácet lidem peníze za storno letu a s čistým svědomím je posílají do oblasti katastrofy.

Další smutné zprávy přichází z Kuby, kde Irma řádí teď. Většina hotelů se nachází na severu tohoto ostrova, kde vítr dosahuje přes 220 km/h. Evakuace tam probíhala velmi pozdě a nikdo netuší, zda se vše stihlo. Dokonce ani úřad pro hurikány situaci nezvládl, protože se zaměřoval hlavně na Floridu a upozornění pro Kubu přišlo až 24 hodin před úderem. Nikdo si vůbec nevšiml toho, že vytáčení na sever se nekoná.

Trasa hurikánu kolem severního pobřeží Kuby

Obr. Irma likviduje severní část Kuby

Zdroj: NOAA

Tyto informace přebrala i naše média, takže teď se všichni diví tomu, proč je hurikán na Kubě, když měl být na Floridě. Situace je velmi nebezpečná, popřejme lidem v ohrožených oblastí hodně síly.

 

Autor: TD

frame-scrollup