Zpočátku týdne slunečno a 25 °C, později déšť a 10 °C

Zpočátku týdne slunečno a 25 °C, později déšť a 10 °C
10.05.2015
Začátek týdne bude slunečný a teplý s teplotami do 25 °C, v úterý začne přecházet studený fronta a bude se ochlazovat, ke konci týdne k 10 °C

Počasí na začátku týdne bude ovlivňovat tlaková výše, díky které k nám bude proudit od jihozápadu teplý vzduch. V úterý k večeru pak začne počasí od západu ovlivňovat studená fronta, která přinese velkou oblačnost, srážky a ochlazení.

V pondělí a v úterý bude jasno až polojasno, v úterý odpoledne od západu přibývání oblačnosti s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou v pondělí na 6 až 2 °C, v úterý na 9 až 5 °C. Denní teploty vystoupí v pondělí na 16 až 20 °C, v úterý na 21 až 25 °C.

Ve středu bude zpočátku oblačno, na východě území s doznívajícími přeháňkami, postupně většinou polojasno. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s přeháňkami. Ve čtvrtek zpočátku ještě místy až polojasno a srážky až odpoledne. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 17 až 21 °C, v pátek na 11 až 15 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 18. května, naznačuje zpočátku polojasno, ojediněle s přeháňkami, v druhé polovině týdne až oblačno a přeháňky místy. Ranní teploty klesnou zpočátku na 7 až 3 °C, postupně na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 10 až 14 °C, postupně na 15 až 19 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup