Zpočátku déšť, v druhé polovině týdne léto

Zpočátku déšť, v druhé polovině týdne léto
01.09.2013
Zkraje týdne déšť a chladno, v druhé polovině se vyjasní a vrátí se letní teploty

Počasí na začátku týdne ovlivní přechod teplé fronty přes naše území k východu a v jeho druhé polovině bude počasí pod vlivem okraje tlakové výše. Na samém konci týdne nás začne ovlivňovat studená fronta od západu. V pondělí oblačno až zataženo, místy s přeháňkami. Odpoledne a večer na severovýchodní polovině území přibývání srážek. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

V úterý bude zataženo až oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Na severovýchodní polovině území srážky četnější. Odpoledne a večer postupně slábnutí srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C.

Od středy do pátku očekáváme většinou jasno až polojasno, ve středu zpočátku ještě místy až oblačno. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí ve středu na 20 až 24 °C, ve čtvrtek na 22 až 26 °C a v pátek na 23 až 27 °C.

Během víkendu očekáváme většinou polojasno, během dne ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Výhled na další týden (od 9. 9.) naznačuje polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní minima zpočátku okolo 14 až 10 °C, postupně okolo 12 až 8 °C. Denní teploty zpočátku okolo 22 až 26 °C a ke konci období okolo 18 až 22 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup