Změna ročních období, teplo vydrží i v lednu

Změna ročních období, teplo vydrží i v lednu
31.12.2013
Nastává změna letních období, podzim potrvá do ledna i s teplotami okolo 10 °C

Kdo by si v nynější době nevšiml velmi teplého počasí, které se na území střední Evropy udržuje už několik týdnů a většina z nás má v živé paměti začátek dubna, kdy jsme byli zasypávání přívaly sněhu a na mnoha místech se vytvořila i více než 50 cm sněhová pokrývka.

Podle zjištění vědců a klimatologů z univerzity Gertdone v Německu, kteří se touto oblastí zabývají již dlouhou dobu, nastala cyklická změna proudění ve vysokých vrstvách atmosféry, což má za následek, že ještě i v průběhu prosince a ledna, bude proudit nad střední Evropu teplý vzduch od jihu a teploty tak i nadále zůstanou okolo 10 °C. Typické zimní proudění od severu, se bude posunovat až na únor a březen a proto nebude nic výjimečného, když ještě i v dubnu napadne souvislá sněhová pokrývka.

Vlivem této změny proudění se samozřejmě posunou i další roční období, teplé léto nebude nastupovat v červnu, ale až v srpnu a bude trvat do začátku října. Tato změna je poměrně skoková a bude mít velmi neblahý vliv na všechny sféry. Dle převzatých informací, se na vládní úrovni mluví o přesunutí školních prázdnin, protože ty letní, by byly ještě po většinu času na jaře a ty zimní na podzim.

 

Počasícz.cz Vám přeje příjemný Silvestr a pohodový rok 2014

PS: Nebojte se, žádná změna nenastala, vše je ještě v mezích "normálu" :), i když to tak nevypadá.

 

frame-scrollup