Změna na zimní počasí je tady

Změna na zimní počasí je tady
20.11.2015
Po dosavadním teplém počasí je před námi výraznější změna na zimní počasí, výrazněji se ochladí a srážky se přemění na sněhové

V průběhu soboty dorazí do střední Evropy brázda nízkého tlaku vzduchu od západu a do střední Evropy bude od severozápadu proudit studený vzduch.

V noci na sobotu bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, postupně od vyšších poloh se sněžením. Od severozápadu ubývání oblačnosti a srážek. Teploty klesnou na 5 až 1 °C, ojediněle až na 0 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Během soboty bude oblačno, místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Na jihovýchodě zpočátku až zataženo a srážky četnější. Teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V noci na neděli bude oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami, od středních poloh sněhovými. Teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Během neděle bude oblačno až polojasno, zejména v horských oblastech místy s přeháňkami, většinou sněhovými. Během dne přechodně v nižších polohách srážky smíšené. Teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

 

frame-scrollup