Zítra studená fronta, ochladí se k 13 °C

Zítra studená fronta, ochladí se k 13 °C
30.04.2014
Studená fronta začne ovlivňovat počasí ve čtvrtek, postupně se bude ochlazovat na víkendových 13 °C

Ve čtvrtek začne počasí postupně od západu ovlivňovat zvlněná studená fronta, za kterou k nám začne postupně proudit chladný vzduch od severu. Dnes, ve středu bude polojasno, odpoledne místy při přechodně zvětšené oblačnosti s ojedinělými přeháňkami nebo s bouřkami. Teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr. Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. V Čechách postupně od západu oblačno s přeháňkami nebo s bouřkami. Na zbytku území srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C, na západě Čech okolo 17 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V pátek bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Na Moravě zpočátku ještě polojasno. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 13 až 17 °C, na Moravě na 18 až 22 °C.

V sobotu očekáváme zpočátku zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Postupně od severozápadu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. V neděli očekáváme jasno až polojasno, odpoledne ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, při vyjasnění a slabém větru až na -1 °C. Denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup