Zítra ráno může být až 5 °C

Zítra ráno může být až 5 °C
03.09.2019
První dekáda září by měla být chladná

Po velmi teplém srpnu přišlo na začátek školního roku tvrdé vystřízlivění přesně tak, jak jsme vás informovali již v minulém týdnu. Na tropické teploty už letos musíme velmi rychle zapomenout a zejména ráno se budeme muset teple obléci. Je však nutno dodat, že zítra a na Moravě i ve čtvrtek bude díky zmenšené oblačnosti přes den teplo. V nížinách se teploty budou pohybovat kolem 25 °C, takže na Slunci se nám pocity z tropických dnů ještě vrátí. Ve čtvrtek k nám však od západu postoupí studená fronta, která do střední Evropy přinese další ochlazení.  Teploty se přes víkend budou pohybovat jen kolem 20 °C a k tomu se přidají přeháňky.

Studená fronta však udělala radost houbařům a všem dalším, kteří nemají dostatek vody. V neděli večer se v Čechách vyskytovaly silné bouřky, které místy přinesly až 30 mm srážek. V průběhu pondělí se vydatný déšť přestěhoval na Moravu, kde se srážkové úhrny pohybovaly mezi 20 až 30 mm.

Studená fronta ukončila nejen tropické počasí, ale i bouřkovou sezónu, která začala letos velmi pozdě, ale také později skončila. Vypadá to, že letošní srpen přinesl nejvíc bouřkových dnů v historii. Jestli to bude trend i dalších let uvidíme teprve v budoucnu.

První dekáda září by měla být chladná, kromě dvou relativně teplých se teploty budou pohybovat pod dlouhodobým průměrem. Určitá naděje na teplejší počasí se objevuje kolem poloviny měsíce, kdy by se mohlo počasí nad Evropou stabilizovat.

Autor:TD

frame-scrollup