Zítra nás čekají tropy, teplý bude i zbytek týdne

Zítra nás čekají tropy, teplý bude i zbytek týdne
11.09.2018
Zítra se můžete těšit na dost možná poslední záchvěv pravého léta. Ve středu na mnoha místech naší republiky naměříme přes 30 °C. Teplo bude i ve zbytku týdne, v pátek se očekávají srážky a na víkend mírné ochlazení.

I dnes se teploty vzduchu dostávaly velmi vysoko. Přes 28 °C jsme mohli naměřit ve středních Čechách, na jižní Moravě nebo v Podkrušnohoří. Zítra teploměry ukážou ještě více a výjimkou nebude ani tropických 30 °C. Obloha bude jasná, až k večeru bude v Čechách přibývat oblačnosti. Teploty se budou většinou pohybovat mezi 27 až 31 °C, na horách kolem 22 °C. Za tropickým počasím bude stát jihozápadní vítr, který k nám bude přinášet teplý vzduch z okolí aktuálně vytvořené alpské tlakové výše. Středa se tak stane nejteplejším dnem týdne a dost možná i celého měsíce září. Dokonce se teplotně vyrovnáme i Středomoří, kde aktuálně většinou panují teploty okolo 29 °C. A ani pozítří se příliš nezchladíme. Čtvrtek bude stále velmi teplý s teplotami mezi 26 až 29 °C. Postupně se však bude na naše území dostávat studená fronta, která přinese oblačnost i déšť.

Ochladí se především v pátek, kdy se na severozápadě našeho území objeví i srážky. V sobotu se však opět od západu bude vyjasňovat. O víkendu se očekávají teploty mezi 19 až 24 °C, v noci budou klesat až k 10 °C. V pondělí se ještě lehce oteplí a naměříme okolo 25 °C. Neustálé oteplování by nás mělo provázat celou první polovinou nadcházející týdne. Středa a čtvrtek budou navíc velmi slunečné a jen přechodně by se měla objevit oblačnost. Noční teploty by se budou pohybovat mezi 10 až 15 °C.

frame-scrollup