Zimní počasí zatím v nedohlednu

Zimní počasí zatím v nedohlednu
12.12.2020
Vánoce se kvapem blíží a ani týden před jejich začátkem nemůžeme počítat s příchodem chladnější epizody doprovázené sněžením. Maximální teploty budou většinou stoupat k 5 °C.

V pondělí a v úterý bude zataženo nízkou oblačností, ojediněle s mrholením. Místy polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, při malé oblačnosti okolo 7 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude zataženo nízkou oblačností s ojedinělým mrholením. Ojediněle polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek a během víkendu bude zataženo nízkou oblačností s ojedinělým mrholením i mrznoucím nebo se slabými sněhovými přeháňkami. Ojediněle polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 21. prosince, naznačuje zataženou oblohu, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku na horách, postupně od vyšších poloh srážky sněhové. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 3 až 7 °C, postupně na 1 až 5 °C.

frame-scrollup