Zimní počasí zatím v nedohlednu

Zimní počasí zatím v nedohlednu
05.01.2020
Výhled počasí na následující dva týdny zatím nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat příchodu trvalejšího zimního počasí. Denní maxima budou na konci pracovního týdne atakovat hranici 10 °C a i na horách se teploty dostanou nad nulu. K tomu se nepřidají téměř žádné srážky, takže sníh se nebude přibývat ani na horách.

V pondělí zpočátku oblačno až zataženo, ojediněle se slabými sněhovými přeháňkami, během dne postupně vyjasňování. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Od úterý začnou naše území od západu ovlivňovat frontální systémy a začne se pozvolna oteplovat. V úterý zpočátku jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností s mrznoucími mlhami. Postupně od západu přibývání oblačnosti až na zataženo s ojedinělými přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami, na horách zpočátku i sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, ve čtvrtek na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, na severovýchodě území okolo 4 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme polojasno až jasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, při nízké oblačnosti okolo 1 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 13. ledna, naznačuje nadále skoro jasnou až polojasnou oblohu, beze srážek, s možností tvorby nízké oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, na konci týdne na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

 

 

 

 

frame-scrollup