Zimní počasí zatím neskončí

Zimní počasí zatím neskončí
08.01.2017
Mrazivé počasí bude pokračovat i v nadcházejícím týdnu, k přechodnému oteplení dojde hlavně v Čechách v polovině týdne.

V pondělí bude oblačno až polojasno, ojediněle se slabými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C, při vyjasnění až na -18 °C a denní teploty vystoupí na -7 až -3 °C, v Čechách až na -1 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V úterý bude polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností se slabým sněžením. Teploty klesnou na -10 až -14 °C a denní teploty vystoupí na -7 až -3 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu bude zpočátku jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Během dne od severozápadu přibývání oblačnosti a zejména v Čechách se sněžením. Ranní teploty klesnou na -10 až -14 °C, při vyjasnění až na -18 °C a denní teploty vystoupí na -7 až -3 °C, od severozápadu oteplování. Vát bude mírný jihovýchodní, postupně čerstvý jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ve čtvrtek v nižších polohách přechodně srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na -1 až -5 °C, na východě až na -8 °C a v pátek na -2 až -6 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na -1 až 3 °C a v pátek na -3 až 1 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno, místy se sněhovými přeháňkami. Teploty klesnou na -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti až na -13 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na -3 až 1 °C a v neděli na -6 až -2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 16. ledna, naznačuje zpočátku oblačno se sněhovými přeháňkami, postupně polojasno beze srážek. Ranní teploty klesnou nejčastěji na -5 až -9 °C a denní teploty vystoupí na -6 až -2 °C.

frame-scrollup