Zimní počasí v nedohlednu

Zimní počasí v nedohlednu
05.02.2024
Pokud s napětím očekáváte návrat zimního počasí, tak to je prozatím v nedohlednu. Určitá naděje na ochlazení je v příštím týdnu, ale rozhraní teplého a chladného vzduchu se s časem posouvá mimo naše území a vypadá to spíše na teplejší variantu. Nicméně i při této variantě, dojde k mírnému ochlazení.

V úterý bude oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, na jižní Moravě až na 14 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve středu bude zataženo až oblačno, od severu s deštěm nebo s přeháňkami, na severu postupně od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve čtvrtek bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na severu od vyšších poloh zpočátku ještě sněhovými. Během dne od jihu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami, v neděli místy s deštěm. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 12. února, naznačuje zpočátku zataženou oblohu s občasným deštěm, postupně polojasno až oblačno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou 7 až 3 °C, postupně na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, postupně na 1 až 5 °C.

frame-scrollup