Zimní počasí přichází

Zimní počasí přichází
03.01.2021
Během nadcházejícího týdne se dočkáme příchodu lehce zimního počasí. Noční teploty klesnou mírně pod nulu a denní maxima se budou pohybovat postupně okolo nuly. Zpočátku se sněhové vločky budou vyskytovat zejména na horách, postupně se však hranice sněžení posune i do nižších poloh. Žádné velké úhrny však neočekáváme.

V pondělí bude zataženo, místy s přeháňkami, v Čechách od středních poloh, na Moravě od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, na západě Čech okolo 1 °C. Vát bude slabý východní vítr.

V úterý bude zataženo, místy s občasným sněžením, na Moravě v nižších a středních polohách srážky dešťové nebo smíšené. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude slabý severní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. V nižších polohách přechodně i srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme polojasnou až oblačnou oblohu, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou -2 až -6 °C, při vyjasnění až na -9 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 11. ledna, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, zpočátku ojediněle, postupně místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C.

 

frame-scrollup