Zimní počasí moc dlouho nevydrží

Zimní počasí moc dlouho nevydrží
28.11.2020
Zimní nádech počasí vydrží jen po většinu pracovního týdne, s víkendem se oteplí až k 5 °C a podobné teploty by se měly udržovat i v průběhu dalšího týdne.

V pondělí bude oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Od úterý do čtvrtku bude oblačno až zataženo, ojediněle se sněžením, které bude v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Přechodně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme zataženo až oblačno, místy s přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 7. prosince, naznačuje zataženou oblohu s občasným sněžením, které bude v nižších a středních polohách přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou většinou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 1 až 5 °C, postupně na 0 až 4 °C.   

frame-scrollup