Zimní olympiádu v Koreji provází větrné počasí

Zimní olympiádu v Koreji provází větrné počasí
15.02.2018
Na nedostatek sněhu si závodníci v korejském Pchjongčchangu rozhodně stěžovat nemůžou. Jako největší překážka těchto her se ukazuje silný vítr, který komplikuje práci pořadatelům i samotným účastníkům.

Včera byli pořadatelé nuceni zrušit závody žen ve slalomu a biatlonu, i přesto není důvod k panice a prozatím by nemělo nucené přesunutí soutěží vést k závažnějším problémům v organizaci her. Nicméně odkládání závodů dělá vrásky samotným závodníkům. Silný vítr přichází na pevninu z moře a rychlost větru dosahovala místy až 70 kilometrů v hodině. Tato rychlost je už klasifikována jako vichřice. Na Beaufortově stupnici síly větru dosahuje na sedmnácti bodové škále hodnoty jedenáct. Při této rychlosti větru dochází k významnému pustošení majetku a vlny na moři dosahují výšky více jak 14 metrů. 

Nejvíce rychlost větru pocítili lidé v přímořském městě Kangnung, kde se odehrávají disciplíny v halách na ledě. Rychlost větru byla natolik vysoká, že se některá vozidla stala na silnici neovladatelná. Do vzduchu se dostaly i lehké materiály a bylo nutné zajistit venkovní stany. Z důvodu bezpečnosti byl uzavřen i největší stánek s olympijskými suvenýry nebo venkovní části tamního Olympijského parku.

Jak to na olympiádě vypadá dokumentují následující momentky:

Olympiské hry, střelba
Obr.: Anna Magnusson ze Švédska na tréninku v biatlonu
Zdroj: Murad Seze

Úprava sněhu před začátkem olympijských soutěží
Obr.: Pořadatelé na vrcholu sjezdovky
Zdroj: Mike Segar

U rampa v rámci olympijského parku během olympíjských her
Obr.: U-rampa ve Phoenix Snow parku

Zdroj: Mike Segar

Konec zimních olympijských her
Obr.: Pořadatelé zápasí s odmontováním cílové brány
Zdroj: Mike Segar

Olympijské hry
Obr.: I takto se chrání pořadatelé před zimou
Zdroj: Stefano Rellandini

Olympijské skokánky
Obr.: Vítr potrápil i snowboardisty 
Zdroj: 
Issei Kato

frame-scrollup