Zima zaťuká na začátku týdne, ale nevejde

Zima zaťuká na začátku týdne, ale nevejde
24.03.2019
Na začátku týdne k nám bude od severozápadu proudit chladnější vzduch od severozápadu, který však nebude mít dost sil na to, aby přinesl výrazně nižší teploty, jak to vypadalo ještě ke konci pracovního týdne. Na konci týdne očekáváme opět slunečnou oblohu a vysoké teploty

V pondělí se k nám začne od severozápadu nasouvat studený vzduch a pocítíme záchvěv zimy, bude zpočátku polojasno až oblačno, od severozápadu přibývání oblačnosti s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Postupně sněžení od 600 m. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr.

V úterý a ve středu oblačno až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od 500 m se sněžením. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme proměnlivou oblačnost, zpočátku místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C.

Během víkendu očekáváme opět návrat slunečného počasí beze srážek. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí v pátek na 12 až 16 °C, v sobotu a v neděli na 15 až 19 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 1. dubna, naznačuje polojasnou oblohu, v závěru týdne s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C, uprostřed týdne na 11 až 15 °C.

frame-scrollup