Zima zaklepe jen v pondělí a v úterý, teploty půjdou i nad 5 °C

Zima zaklepe jen v pondělí a v úterý, teploty půjdou i nad 5 °C
18.11.2018
Očekávané ochlazení v příštím týdnu nenastane, místo toho k nám bude proudit relativně teplý vzduch a teploty se budou ve dne šplhat místy až nad 5 °C. Velkých úhrnů srážek se během týdne nedočkáme.

Avizované zimní počasí, které po většinu týdne predikovaly meteorologické modely vzalo za své a nad naše území se bude dostávat teplejší vzduch, denní maxima budou stoupat nad nulu a zejména v druhé polovině týdne i nad 5 °C.

V pondělí bude zataženo až oblačno, místy se slabým sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V úterý bude zataženo až oblačno, zpočátku ojediněle, postupně na většině území s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které bude v polohách pod 500 m postupně přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové, ojediněle srážky mrznoucí. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Vát bude mírný, v Čechách až čerstvý východní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, místy se slabým deštěm nebo s mrholením, ojediněle srážky mrznoucí, většinou jen na horách, přechodně od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný východní vítr.

V pátek očekáváme zataženo až oblačno, ojediněle s mrholením. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

V sobotu a v neděli očekáváme většinou polojasno až oblačno, v neděli postupně přibývání oblačnosti s přeháňkami, které můžou být od vyšších poloh smíšené. Ranní teploty klesnou 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Výhled na týden od pondělí 26. listopadu, naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, ke konci týdne místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 1 až -3 °C, postupně na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -1 až 3 °C, postupně na -5 až -1 °C.

 

frame-scrollup