Zima začne zase ťukat na okno

Zima začne zase ťukat na okno
27.11.2016
Zima po krátké odmlce začne zase ťukat na okno, noční teploty začnou zase klesat pod nulu a denní teploty se k nule přiblíží. Na horách a přechodně i ve středních polohách začne sněžit.

V pondělí bude polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, na severovýchodě území oblačnosti i srážek více. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný, na severovýchodě místy až čerstvý severozápadní vítr.

Během úterý se dočkáme slunečného dne, většinou jasno až skoro jasno, na východě Moravy oblačnost až polojasno s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Počasí ve středu se pokazí, zpočátku polojasno až oblačno, postupně od severu přibývání oblačnosti se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách většinou dešťové nebo smíšené. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, na jižní Moravě až na 5 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh většinou sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou na ve čtvrtek na 4 až 0 °C a v pátek na 5 až 1 °C. Na severovýchodě území okolo 0. Denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, na severovýchodě území okolo 2 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, ojediněle s přeháňkami, od středních poloh většinou sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou v sobotu na 1 až -3 °C a v neděli na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na -1 až 3 °C a v neděli na -2 až 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 5. prosince, naznačuje oblačnou až polojasnou oblohu s ojedinělými přeháňkami, od středních poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou zpočátku na 0 až -4 °C, postupně na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí počátku na -1 až 3 °C, postupně na 1 až 5 °C.

frame-scrollup