Zima vydrží do konce pracovního týdne

Zima vydrží do konce pracovního týdne
03.03.2015
Sněžení na většině území a nižší teploty se udrží do konce pracovního týdne, pak se začne výrazněji oteplovat a v příštím týdnu dorazí jaro

Zima se ještě nevzdává a na většině území se do konce pracovního týdne vyskytne sněžení. Hned ve středu bude přes naše území od severozápadu postupovat další studená fronta, za kterou bude proudit chladný a vlhký vzduch. V pátek večer začne počasí ovlivňovat okluzní fronta, která ukončí tuto chladnou kapitolu na začátku března a začne se výrazněji oteplovat. V příštím týdnu pak teploty vystoupí na 10 °C a začne pravé jarní počasí.

Ve středu ráno bude ještě kromě severozápadu území oblačno až zataženo se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách srážky smíšené nebo dešťové. Od severozápadu postupně ubývání oblačnosti a srážek na polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, na jižní Moravě ojediněle až na 9 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami nebo s občasným sněžením. V nižších polohách postupně srážky smíšené nebo sněhové. Během dne postupně ustávání srážek a místy protrhávání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V pátek bude polojasno až oblačno, k večeru od severozápadu postupně přibývání oblačnosti a později s deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku od středních poloh smíšenými, postupně sněžení jen na horách. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup