Zima v příštím týdnu, v noci k -8 °C

Zima v příštím týdnu, v noci k -8 °C
09.01.2014
Zima dorazí příští týden v plné síle, zasněží, teploty v noci spadnou k -8 °C a denní mírně pod nulou

Kolem tlakové níže nad jihovýchodní Evropou, k nám bude v příštím týdnu proudit od severovýchodu studený vzduch. V pondělí bude zpočátku polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti s deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. V úterý očekáváme polojasno až oblačno, postupně přibývání oblačnosti, ojediněle se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách smíšenými. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme oblačno až zataženo se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou ve středu na -1 až -5 °C, ve čtvrtek na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí ve středu na -2 až 2 °C, ve čtvrtek na -3 až 1 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme většinou polojasno, místy při přechodně zvětšené oblačnosti se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C. Předpokládáme, že zimní charakter počasí s mrazivými teploty vydrží i v týdnu následujícím. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup