Zima v nedohlednu, teplo vydrží i v příštím týdnu

Zima v nedohlednu, teplo vydrží i v příštím týdnu
31.01.2016
Pravého zimního počasí se v brzké době nedočkáme, kromě velmi krátkých náznaků zimy bude pokračovat téměř jarní teplé počasí

Počasí i na začátku nadcházejícího týdne bude díky západnímu proudění bohaté na frontální systémy. Vyloženě zimního počasí se však v brzké době nedočkáme.

V pondělí bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, na severovýchodě zpočátku od vyšších poloh sněhovými Od západu postupně ubývání srážek a protrhávání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, na jihozápadě Čech okolo 5 °C. Denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, na severovýchodě Moravy okolo 7 °C. Vát bude mírný, od západu postupně čerstvý západní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, večer na severozápadě postupně s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve středu bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, postupně od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ve čtvrtek od středních poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 2 až -2 °C a v pátek na 4 až 0 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 2 až 6 °C a v pátek na 5 až 9 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno, v neděli pak od severozápadu přibývání oblačnosti s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, v neděli na jihovýchodě až na 12 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 8. února, naznačuje v první polovině týdne oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách a přechodně už od vyšších poloh srážky sněhové. V druhé půlce týdne pak většinou polojasno až oblačno a přeháňky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 5 až 9 °C, postupně na 2 až 6 °C.

 

 

 

frame-scrollup