Zima? Spíše jaro

Zima? Spíše jaro
13.02.2022
Třetí únorový týden zimní počasí nepřinese, ba naopak, maxima budou v druhé polovině týdne stoupat i nad 10 °C a s teplotami pod nulou můžeme počítat jen v nočních hodinách a to místy.

V pondělí bude jasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Od západu postupně přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C, na západě až na -6 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihovýchodní vítr.

V úterý a ve středu bude oblačno až zataženo, přechodně místy i polojasno. Místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od 900 m s deštěm se sněhem nebo se sněžením. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek bude oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

Během víkendu očekáváme oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 21. února, naznačuje na začátku a na konci týdne oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, uprostřed týdne většinou polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

frame-scrollup