Zima si dává pauzu, 11 °C a občasný déšť

Zima si dává pauzu, 11 °C a občasný déšť
02.12.2018
Během týdne k nám budou v západním proudění postupovat jednotlivé frontální systémy a po delší době se k nám dostane alespoň trocha tolik potřebné vody. Teploty budou stoupat až k 11 °C a ochlazovat se začne až se začátek následujícího týdne.

V pondělí bude zataženo až oblačno s občasným deštěm, na Moravě zpočátku místy i mrznoucím s tvorbou ledovky. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C, na Moravě až na -2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C, na Moravě na 1 až 5 °C. Vát bude mírný, zpočátku místy až čerstvý severovýchodní vítr.

V úterý bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách postupně sněhovými. Během dne ubývání srážek a postupně i oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C, na Moravě až na 1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu polojasno až oblačno, ojediněle mlhy. Odpoledne na západě postupně přibývání oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 3 až 7 °C a v pátek na 7 až 11 °C.

O víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, které budou od 500 m přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 10. prosince, naznačuje zpočátku zataženou oblohu s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, postupně ubývání oblačnosti a srážek na polojasno. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 0 až 4 °C, postupně na -4 až 0 °C.

 

frame-scrollup