Zima se začne mírnit

Zima se začne mírnit
27.04.2016
Přiliv studeného vzduchu bude pozvolna s koncem týdne slábnout, noční mrazy ustoupí a v sobotu se denní teploty vyšplhají až k 18 °C.

Ke konci týdne bude příliv studeného vzduchu od severozápadu slábnout a víkendové noční teploty by už neměly klesat pod nulu.

Ve čtvrtek bude polojasno, během dne místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V pátek bude skoro jasno až polojasno, v horských oblastech ojediněle až oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V sobotu bude zpočátku skoro jasno až polojasno, během dne přibývání oblačnosti a postupně místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný východní vítr.

Během neděle očekáváme oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor sněhovými. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C, na západě Čech okolo 7 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

frame-scrollup