Zima se vrací, sníh se vyskytne ve všech polohách

Zima se vrací, sníh se vyskytne ve všech polohách
16.04.2017
Zimní počasí se vrátí, teploty klesnou v noci pod nulu a do všech poloh se vrátí alespoň přechodně sněžení.

Zimní počasí se ještě nevzdává a během nadcházejícího týdne si ho užijeme plnými doušky. Od severu a severozápadu k nám bude proudit studený a vlhký vzduch, noční teploty se dostanou pod bod mrazu a denní teploty v polovině týdne vystoupí jen několik málo stupňů nad nulu. Do všech poloh se alespoň přechodně vrátí srážky sněhové.

Velikonoční pondělí bude zatažené až oblačné, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, na Moravě při zmenšené oblačnosti až na -1 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami, většinou od středních poloh smíšenými nebo sněhovými. Během noci srážky sněhové ve všech polohách. Ranní teploty klesnou v úterý na 3 až -1 °C a ve středu na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupí v úterý na 5 až 9 °C  a ve středu na 2 až 6 °C. Vát bude čerstvý severní vítr, na horách se můžou tvořit sněhové jazyky a závěje.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku oblačno až zataženo, na východě s doznívajícím sněžením nebo deštěm se sněhem. Od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

V pátek očekáváme polojasno až oblačno, ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno. Místy s deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou v sobotu na 5 až 1 °C a v neděli na 3 až -1 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na 9 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 24. dubna, naznačuje zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, v druhé polovině týdne většinou oblačno a přeháňky místy. Teploty oproti předchozím dnům očekáváme výrazně vyšší. Ranní teploty klesnou zpočátku na 4 až 0 °C, postupně na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 6 až 10 °C, postupně na 12 až 16 °C.

 

 

frame-scrollup