Zima se s novým rokem nevrátí

Zima se s novým rokem nevrátí
31.12.2017
První týden nového roku nám zimu nevrátí, denní maxima vystoupí vysoko nad nulu a sněžit bude přechodně jen na horách a přechodně už od vyšších poloh.

Nový rok bude oblačný až polojasný, ojediněle s přeháňkami. Zejména na Moravě místy mlhy. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C, na Moravě okolo 1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude zpočátku čerstvý jihozápadní vítr, který bude během dne slábnout.

V úterý bude oblačno, místy s přeháňkami, od vyšších poloh většinou smíšenými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Středa přinese zataženou oblohu, od západu s deštěm, který bude k večeru spolu se slábnutím srážek přecházet od vyšších poloh ve srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 5 až 9 °C a na Moravě okolo 3 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zataženo až oblačno, s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Pátek bude zatažený s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

 

 

frame-scrollup