Zima se pustí, oteplení dorazí i do hor

Zima se pustí, oteplení dorazí i do hor
04.12.2016
Mrazivé počasí postupně skončí v polovině pracovního týdne, kdy se teploty začnou zvedat až k 8 °C. Oteplení ukončí i sněhové srážky na horách, kde očekáváme většinou déšť nebo déšť se sněhem.

Od pondělí do středy bude jasno až polojasno, ojediněle zataženo nízkou oblačností. Od úterního večera do středečního rána přechodně na severovýchodě oblačno. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, při sněhové pokrývce až na -9 °C. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, v úterý a ve středu až na 3 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti a místy s přeháňkami, místy srážky mrznoucí. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, na Moravě při vyjasnění až na -7 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 1 až 5 °C, na Moravě okolo 0 °C.

Od pátku do neděle očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Srážky smíšené nebo dešťové předpokládáme i na horách. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 12. prosince, naznačuje zpočátku oblačnou až zataženou oblohu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, postupně ubývání oblačnosti a srážek na polojasno. Ranní teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 °C, postupně se ochladí na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C, postupně na 0 až 4 °C.

frame-scrollup