Zima se přihlásí ke konci pracovního týdne

Zima se přihlásí ke konci pracovního týdne
25.12.2017
Počasí do konce pracovního týdne přinese náznak zimy až na jeho konci, kdy ve čtvrtek se bude většinou od středních poloh vyskytovat sněžení a v pátek se denní maxima budou pohybovat okolo 0 °C.

V úterý bude polojasno až oblačno, místy zataženo nízkou oblačností, ojediněle s mrholením. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, při nízké oblačnosti okolo 2 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve středu bude zpočátku oblačno až zataženo, k večeru v Čechách od západu s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh postupně smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, na jižní Moravě až na 10 °C. Vát bude mírný, na Moravě čerstvý jižní vítr.

Čtvrtek přinese zataženou oblohu s deštěm nebo s deštěm se sněhem, v Čechách od středních poloh, na východě Moravy zpočátku od vyšších poloh, postupně od středních poloh se sněžením. Odpoledne od západu ustávání srážek. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, na Moravě na 5 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, od severozápadu postupně ochlazování. Vát bude mírný západní vítr.

Během pátku nás čeká polojasná až oblačná obloha, zejména v horských oblastech s ojedinělými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

 

frame-scrollup