Zima se na víkend vrací

Zima se na víkend vrací
08.12.2017
S víkendem se vrátí zimní počasí, teploty klesnou v noci a místy i ve dne pod nulu a přidají se sněhové přeháňky.

Za studenou frontou, která přejde v pátek přes naše území, k nám bude zesilovat příliv studeného vzduchu od severozápadu. V něm se do střední Evropy rozšíří od západu nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu.

V noci na sobotu bude polojasno až oblačno, ojediněle, v horských oblastech místy se sněhovými přeháňkami. Teploty klesnou na 0 až -4 °C. Vát bude mírný západní vítr. Během dne bude polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, přechodně místy až zataženo a sněhové přeháňky četnější, zejména v horských oblastech. Teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný, postupně místy až čerstvý západní vítr.

Noc na neděli přinese oblačnou oblohu, místy se slabými sněhovými přeháňkami. Teploty klesnou na -2 až -6 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní až jihozápadní vítr. Neděle bude zpočátku polojasná až oblačná, ojediněle s přeháňkami, odpoledne přibývání oblačnosti až na zataženo, a postupně v Čechách se sněžením. Teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr, který se postupně stočí na jižní.

frame-scrollup