Zima se loučí a teploty začnou stoupat

Zima se loučí a teploty začnou stoupat
17.04.2021
Máme za sebou snad poslední velký zimní záchvěv a můžeme se těšit na jarní teploty, které máme před sebou. Teploty se v dalších dnech budou pohybovat nejčastěji okolo 10 °C.

V pondělí bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude slabý severní vítr.

V úterý a ve středu bude oblačno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C, ve středu až na 17 °C. Vát bude slabý severní vítr, který se postupně stočí na jihozápadní.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme proměnlivou oblačnost, místy s přeháňkami, přechodně od středních poloh sněhovými nebo smíšenými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C, v pátek na 8 až 12 °C.

Během víkendu očekáváme nadále proměnlivou oblačnost, místy s přeháňkami, zpočátku od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 26. dubna, naznačuje zpočátku polojasnou oblohu, ve druhé polovině týdne proměnlivou oblačnost a místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou většinou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí většinou na 12 až 16 °C.

 

frame-scrollup